Dbanie o porządki w domu

Nasz dom i miejsce do życia powinien być utrzymany w porządku. Dzięki czystości znacznie lepiej się czujemy i w domu panuje znacznie lepsza atmosfera. Aby skutecznie utrzymywać porządek, będzie nam potrzebne wiele różnego rodzaju narzędzi.

W niektórych wypadkach będziemy mogli skorzystać również z różnego rodzaju pomocy przy utrzymywaniu naszych mebli w czystości. Jeżeli na przykład zainteresuje nas nasza tapicerka skórzana czyszczenie będzie wymagało trochę więcej wysiłku niż przykładowo mycie podłóg. Od czego zacząć planowanie porządków w naszym domu?

Na początek – kurze. Są one zmorą praktycznie wszystkich. Gromadzą się w naszych dywanach, na meblach oraz na podłogach. Będą one szczególnie widoczne na ciemnych powierzchniach, na przykład ciemnobrązowych czy czarnych stolikach i półkach. Jak się go skutecznie pozbywać? Najlepszym sposobem będzie oczywiście częste wycieranie mebli oraz odkurzanie. Aby uniknąć problemów, wiele osób decyduje się również na różnego typu szafy wnękowe – gdy je zamkniemy, problem kurzu znika przynajmniej na jakiś czas.

Po drugie – porządek. Nawet, jeżeli nasze mieszkanie jest czyste, w wielu wypadkach może się okazać, że posiadamy w nim stanowczo za dużo przedmiotów. Warto od czasu do czasu zrobić rewizję naszego dobytku. Przejrzyj swoją szafę z ubraniami i zobacz, których rzeczy nie nosiłaś przez ostatni rok – istnieje dość małe prawdopodobieństwo, że jeszcze je założysz. Podobnie z innymi przedmiotami. Bardzo często gromadzimy stare czasopisma czy niepotrzebne już bibeloty. Gdy się ich pozbędziesz, sprzątanie będzie znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym procesem.

Nie zapomnij o tym, żeby wyrobić sobie nawyk odkładania rzeczy na swoje miejsce. Dzięki temu unikniesz nie tylko bałaganu, ale i straty czasu. Nie będziesz musiał zastanawiać się, gdzie leżą kluczyki do auta, czy gdzie schowana jest konkretna książka. Gdy wszystko ma swoje miejsce, życie w domu jest po prostu łatwiejsze i bardziej zorganizowane.

Od czasu do czasu pamiętaj też o większych porządkach. Mycie okien, pranie dywanów i dokładne pastowanie podłóg będzie bardzo ważne. Dzięki temu pozbędziesz się z tych powierzchni brudu i bakterii. Na pewno szybko zauważysz różnicę. Możesz zorganizować sobie cały dzień i spędzić go właśnie na „większym” sprzątaniu raz na jakiś czas. Dzięki temu wszystko szybko załatwisz i będziesz mogła zająć się bardziej przyjemnymi sprawami w znacznie czystszym domu.

Na pewno nie jedna osoba posiada skórzaną kanapę, czy fotel. Czyszczenie tego rodzaju obicia i utrzymanie go w czystości jest dość dużym wyzwaniem. Właściwie dbanie o tapicerkę skórzaną zagwarantuje nam jej czystość oraz to, że posłuży nam przez długie lata. Co warto wiedzieć o skutecznym czyszczeniu? Dobrym pomysłem jest automatyczne usuwanie wszelkich zabrudzeń – jeżeli tego nie zrobimy, porowaty materiał może je wchłonąć i będą znacznie trudniejsze do usunięcia. Przynajmniej raz na dwa czy trzy miesiące, tapicerka skórzana powinna być odpowiednio zakonserwowana i wyczyszczona. Ważnym punktem będzie tutaj nawilżenie – nie warto do tego stosować polecanych przez niektóre osoby zwykłych kremów. Mogą one bardziej zaszkodzić wyglądowi naszych skórzanych mebli, niż im pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *