Dbanie o porządki w domu

Nasz dom i miejsce do życia powinien być utrzymany w porządku. Dzięki czystości znacznie lepiej się czujemy i w domu panuje znacznie lepsza atmosfera. Aby skutecznie utrzymywać porządek, będzie nam potrzebne wiele różnego rodzaju narzędzi.

W niektórych wypadkach będziemy mogli skorzystać również z różnego rodzaju pomocy przy utrzymywaniu naszych mebli w czystości. Jeżeli na przykład zainteresuje nas nasza tapicerka skórzana czyszczenie będzie wymagało trochę więcej wysiłku niż przykładowo mycie podłóg. Od czego zacząć planowanie porządków w naszym domu?

Na początek – kurze. Są one zmorą praktycznie wszystkich. Gromadzą się w naszych dywanach, na meblach oraz na podłogach. Będą one szczególnie widoczne na ciemnych powierzchniach, na przykład ciemnobrązowych czy czarnych stolikach i półkach. Jak się go skutecznie pozbywać? Najlepszym sposobem będzie oczywiście częste wycieranie mebli oraz odkurzanie. Aby uniknąć problemów, wiele osób decyduje się również na różnego typu szafy wnękowe – gdy je zamkniemy, problem kurzu znika przynajmniej na jakiś czas.

Po drugie – porządek. Nawet, jeżeli nasze mieszkanie jest czyste, w wielu wypadkach może się okazać, że posiadamy w nim stanowczo za dużo przedmiotów. Warto od czasu do czasu zrobić rewizję naszego dobytku. Przejrzyj swoją szafę z ubraniami i zobacz, których rzeczy nie nosiłaś przez ostatni rok – istnieje dość małe prawdopodobieństwo, że jeszcze je założysz. Podobnie z innymi przedmiotami. Bardzo często gromadzimy stare czasopisma czy niepotrzebne już bibeloty. Gdy się ich pozbędziesz, sprzątanie będzie znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym procesem.

Nie zapomnij o tym, żeby wyrobić sobie nawyk odkładania rzeczy na swoje miejsce. Dzięki temu unikniesz nie tylko bałaganu, ale i straty czasu. Nie będziesz musiał zastanawiać się, gdzie leżą kluczyki do auta, czy gdzie schowana jest konkretna książka. Gdy wszystko ma swoje miejsce, życie w domu jest po prostu łatwiejsze i bardziej zorganizowane.

Od czasu do czasu pamiętaj też o większych porządkach. Mycie okien, pranie dywanów i dokładne pastowanie podłóg będzie bardzo ważne. Dzięki temu pozbędziesz się z tych powierzchni brudu i bakterii. Na pewno szybko zauważysz różnicę. Możesz zorganizować sobie cały dzień i spędzić go właśnie na „większym” sprzątaniu raz na jakiś czas. Dzięki temu wszystko szybko załatwisz i będziesz mogła zająć się bardziej przyjemnymi sprawami w znacznie czystszym domu.

Na pewno nie jedna osoba posiada skórzaną kanapę, czy fotel. Czyszczenie tego rodzaju obicia i utrzymanie go w czystości jest dość dużym wyzwaniem. Właściwie dbanie o tapicerkę skórzaną zagwarantuje nam jej czystość oraz to, że posłuży nam przez długie lata. Co warto wiedzieć o skutecznym czyszczeniu? Dobrym pomysłem jest automatyczne usuwanie wszelkich zabrudzeń – jeżeli tego nie zrobimy, porowaty materiał może je wchłonąć i będą znacznie trudniejsze do usunięcia. Przynajmniej raz na dwa czy trzy miesiące, tapicerka skórzana powinna być odpowiednio zakonserwowana i wyczyszczona. Ważnym punktem będzie tutaj nawilżenie – nie warto do tego stosować polecanych przez niektóre osoby zwykłych kremów. Mogą one bardziej zaszkodzić wyglądowi naszych skórzanych mebli, niż im pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *